logo - Partes.cz
Přidat inzerátPřidat inzerát Vložit poptávkuVložit poptávku RegistraceRegistrace přihlášenípřihlášení

Napsali o násVyplatí se úspora za neoriginální/repasované náhradní díly?

Žádný automobil nevydrží v provozu věčně, nicméně pravidelnou údržbou a včasnou výměnou některých součástek lze předejít nutnosti rozsáhlejších oprav. Ať už se však chystáte na obměnu náhradních dílů, které jsou přirozeně opotřebované nebo utrpěly poškození v důsledku havárie, budete se muset rozhodnout mezi originálními, neoriginálními a repasovanými komponenty. Všechny varianty mají své specifické (ne)výhody a výběr je otázkou priorit. Je pro vás nejdůležitější cena, nebo chcete mít „jistotu“ kvality?

Originální náhradní díly

Začněme pěkně popořádku. Originální díly, které pořídíte u autorizovaných prodejců, jsou nové a drahé. Co se týče kvality, zpravidla ji nelze nic vytknout, ale v některých případech není problém natrefit na kvalitativně srovnatelný neoriginál. Nevýhodou originálních náhradních dílů je vysoká cena.

Neoriginální náhradní díly

Další možnost představuje nákup neoriginálních náhradních dílů. Ty jsou výrazně levnější než originální díly, ale stále výrazně dražší než repasované nebo použité součástky. V souvislosti s neoriginálními náhradními díly hrozí riziko horšího dílenského zpracování a nižší životnosti. Rozhodnete-li se pro toto řešení, dejte si záležet na výběru konkrétního výrobce.

Repasované náhradní díly

Cenově nejvýhodnějším řešením je koupě použitých originálních dílů. Tyto součástky již byly použity v jiném autě, takže budete mít jistotu bezproblémové montáže. Ceny jsou nízké, ale podobně jako v případě neoriginálního zboží hraje roli důvěryhodnost prodejce. Použité náhradní díly nakupujte pouze u prověřených obchodníků, kteří garantují stoprocentní funkčnost zboží a poskytnou vám na něj záruku.

Řiďte se selským rozumem

V praxi je také důležité rozlišit, zda se úspora opravdu vyplatí. Například neoriginální airbagy mohou být dokonce životu nebezpečné, ale v případě náhradních dílů jako převodovka Škoda Octavia není co řešit – nákupem použitého originálu ušetříte doslova balík.

Zvýšený zájem je také o repasovaná turbodmychadla. Zůstaneme-li u náhradních dílů Škoda Octavia, hovoříme o rozdílu více než 10 tis. Kč. Repasované turbo lze sehnat již za cenu od 7 tis. Kč, zatímco zbrusu nový originál stojí kolem 18 tis. Kč.

Celý článek zde: iFirmy.cz

Čára
TOPlist