logo - Partes.cz
Přidat inzerátPřidat inzerát Vložit poptávkuVložit poptávku RegistraceRegistrace přihlášenípřihlášení

Nápověda Partes

Registrace

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Přidat inzerát

TOPování

Vložit poptávku

Registrace

Na Partes.cz můžete vkládat inzerce a poptávky a to jako registrovaný uživatel, tak jako neregistrovaný. Záleží tak jen na Vás pro jaký způsob se rozhodnete. Registrace ale skýtá hned několik výhod, které jsou pro samotného uživatele pohodlnější.
Samotná registrace je opravdu jednoduchá a skládá se z několika kroků.

  • 1) Na úvodní stránce www.partes.cz v pravém horním rohu naleznete tlačítko registrace. Po rozkliknutí se zobrazí několik kolonek, kam vyplníte své osobní údaje. Kolonky označené tímto symbolem (*) jsou povinné a Vy je musíte vyplnit (platí pro všechny formuláře na Partes.cz), jinak Vám nebude umožněno pokračovat v registraci. Po vyplnění údajů musíte zaškrtnout, že souhlasíte s obchodními podmínkami serveru Partes.cz
  • 2) Po dokončení registrace Vám na zadaný e-mail přijde potvrzovací zpráva, která slouží k tomu, aby mohl být Váš účet aktivován. Zde stačí pouze kliknout na odkaz, který bude v e-mailu a účet je aktivovaný.
  • 3) Následně Vás čeká samotné přihlášení do osobního účtu. Zde stačí vyplnit registrační emailovou adresu a heslo, které jste zadávali v bodu č. 1.
  • 4) Po přihlášení se po levé straně webu zobrazí Váš osobní profil, kde si můžete zkontrolovat údaje a dále je doplňovat.

Přihlášení

Pokud jste již na portále Partes.cz zaregistrováni, tak se můžete přihlásit pod Vaším účtem následujícím způsobem. V pravém horním rohu obrazovky naleznete ikonu s názvem „přihlášení“. Klikněte na ni a zobrazí se přihlašovací formulář. Do něj musíte zapsat své přihlašovací údaje, které jste zvolili při registraci (tj. emailovou adresu a heslo).

Zapomenuté heslo

Při ztrátě nebo zapomenutí hesla v přihlašovacím formuláři klikněte na tlačítko „zapomenuté heslo“. Poté stačí pouze vyplnit e-mail, který jste uvedli při registraci. Na něj Vám bude zaslána zpráva s novým heslem.

Přidat inzerát

Přidání inzerátu se skládá z několika kroků. Pro vložení inzerátu klikněte na text „přidat inzerát“, který naleznete v horním menu. Při přihlášení naleznete text „přidat inzerát“ i v menu po levé straně.

  • 1) Základní informace

Zde je opravdu důležité, co možná nejpřesněji zadat veškeré možné informace.

Prvním krokem je správné vybrání kategorie. Po vybrání jedné z kategorií se vám budou zobrazovat další možnosti, které budou detailněji popisovat Váš předmět, který chcete prodat. Opravdu je velice důležité si dávat pozor na správné vybrání kategorie a pomocných podkategorií! Doporučujeme si kategorii překontrolovat a případně upravit. Dále si můžete vybrat typ vozidla, ze kterého onen náhradní díl pochází. Dalším krokem, který je povinný je vyplnění nadpisu, který slouží k snadné identifikaci pro potenciální nakupující. Doporučujeme zadat nadpis srozumitelně a jasně (např. Prodám nové pneumatiky na Škodu Octavia). Dalším krokem je vyplnění samotného textu inzerátu. Zde se snažte co nejpřesněji popsat předmět i jeho specifika. Poslední položkou, kterou můžete najít na této stránce, je kolonka ceny. Můžete zadat vlastní cenu, nebo vybrat jednu z přednastavených možností. Pokud je možné u předmětu odečíst DPH, tak prosím zaškrtněte tuto možnost.

Pokud budete potřebovat poradit u konkrétních kroků, tak myší najeďte na ikonu

a rázem se Vám zobrazí místní nápověda (platí pro celý portál Partes.cz).

  • 2) Rozpad na díly (zobrazuje se pouze při inzerci vozidel na náhradní díly)

Tento krok slouží k inzerci jednotlivých dílů z vozidla na náhrandí díly, ostatní inzerce se netýká. Můžete zde takříkajíc rozebrat inzerované vozidlo a jednotlivé náhradní díly zařadit do příslušných podkategorií a samostatně je i nacenit. Celé vozidlo pak bude v kategorii "Vozy na náhradní díly" a navíc jednotlivé náhradní díly v kategorii "Náhradní díly" zařazené do příslušných podkategorií (např. náhradní díly – osobní – brzdy).

Jednoduše zde vyberete kategorii náhradního dílu a kliknete na „Přidat do této kategorie“ Poté vyplníte cenu nebo vyberete z textové nabídky. Tímto způsobem můžete zařadit i další náhradní díly. Po zadání všech náhradních dílů klikněte na „Uložit změny“ Poté klikněte na tlačítko „Pokračovat“.

  • 3) Fotogalerie

Maximální počet fotografií, které na portále Partes můžete vložit k jednomu inzerátu je 100. Obrázky vkládejte ve formátech JPEG nebo PNG.

Pro přidání fotografie stiskněte tlačítko „přidat fotografie“ v dolní části obrazovky. Po vybrání z konkrétního místa Vašeho počítače, můžete přidat najednou více fotografií, stiskněte „nahrát“ a fotografie se nahrajou do inzerátu.

Když budou nahrány všechny fotky, které chcete vložit do inzerátu, pak stlačte „Pokračovat“ a tím přejdete k dalšímu kroku.

  • 4) Kontaktní údaje

Zde je třeba vyplnit kontaktní údaje. Pokud jste již registrován/a, tak pouze vyplníte přihlašovací e-mail a heslo (v pravé části obrazovky) a stiskněte „Přihlásit“.

Pokud chcete vložit inzerát bez registrace musíte vyplnit všechny povinné údaje (jsou označeny hvězdičkou). Po odsouhlasení smluvních podmínek serveru klikněte na „Pokračovat“. Smluvní podmínky si můžete přečíst rozkliknutím textu.

  • 5) Platba

Platba je posledním krokem. Klikněte na tlačítko „Zaplatit“ a vyplňte e-mail (na něj Vám po zaplacení budou zaslány informace o platbě a detaily inzerátu). Dále vyberte jednu ze dvou možností, jak si přejete zaplatit. 

Po dokončení a zaplacení Vám bude zaslán e-mail s detailem právě zadaného inzerátu. Dále budete mít možnost Topování. Pokud nejste registrováni přijde Vám do uvedeného e-mailu s odkazem na editaci vloženého inzerátu.

TOPování

TOPování je způsob, jak si zajistit, že Váš inzerát bude zobrazován na prvních místech našeho serveru. TOPování inzerátu znamená jeho zvýraznění v dané kategorii. Každé TOPování zvýrazní pouze jeden inzerát v dané kategorii po dobu 7 dní. Pokud již v dané kategorii, existuje jiný TOPnutý inzerát, tak dojde k umístění do fronty. Předem budete vědět, v jakém časovém rozmezí bude Váš inzerát TOPován. Samotné TOPování není nic složitého a stačí v detailu inzerátu zadat možnost TOPování. Dále si stačí vybrat jednu z kategorií, kde chcete, aby Váš inzerát byl zobrazován a kliknete na „TOPovat zde“. Poté se zobrazí kontrolní formulář. Pokud je vše v pořádku, stačí stisknout tlačítko „TOPovat Inzerát“. Poté si opět vyberete jednu z možností platby (stejné jako u přidání inzerátu) a vyplníte kontaktní e-mail.

Vložit poptávku

Pokud chcete vložit poptávku, tak v horním menu zvolte stejnojmennou kategorii.
Vyberte jednu z předvyplněných kategorií náhradního dílu, který poptáváte. Dále zadejte název poptávaného produktu a text, který by měl jasně určovat, co vlastně sháníte. Po zadání ceny, kterou si můžete vyplnit, nebo vybrat z předvyplněných možností můžete kliknout na tlačítko „Pokračovat“.
V dalším kroku vyplníte kontaktní údaje, které uvidí prodávající a na základně kterých Vás později bude kontaktovat. Potom, co vyplníte všechny potřebné údaje, stiskněte tlačítko „Dokončit“ a Vaše poptávka je vytvořena. 

Čára
TOPlist